Prožitkové malování

Malování je způsob prožívání, které umožňuje dítěti být tím, čím opravdu je.
Lektor
Maria Půrová
Kdy
středa 15.30–17.15
Kde
Mumraj, Mezilesí 2058, Praha 9 – Horní Počernice
Cena
15 lekcí/2 200 Kč

 

Kroužek prožitkové malování je naší skvostnou novinkou a navíc je jediným kroužkem svého druhu v Počernicích. Jeho koncepci vytvořila empatická arteterapeutka Maria Půrová, která pro děti vytváří specifický prostor pro prožitek a svobodné vyjádření skrze tvorbu. Je určen dětem ve věku 7–12 let.

 VÍCE O KURZU PROŽITKOVÉHO MALOVÁNÍ

Kroužek prožitkové malování je o prožívání a zkušenosti, která pomáhá dítěti lépe pochopit svoje pocity a emoce tak, aby mohlo být co nejvíce samo sebou a poznalo svou skutečnou hodnotu. Cílem tedy není naučit se malovat krásné obrázky nebo vytvořit úchvatné výrobky. Opravdu důležité je to, co dítě při procesu tvorby zažije, co objeví a co si uvědomí. Výtvarné nadání dítěte není tedy rozhodně podmínkou.

Lektorka Maruška nastavuje bezpečný prostor plný klidu na tvoření a vede děti tak, aby lépe dokázaly vyjádřit svůj názor společně s uměním naslouchat druhým. Tento přístup rozvíjí spolupráci a respekt k ostatním. Mizí tlak na to být nejlepším a do pozadí ustupuje soupeření a boj o neustálou pozornost ve světě posedlém výkonem.

Kroužek je určen všem citlivým dětem, které jsou leckdy nuceny, díky tlaku okolního světa, tlumit a omezovat své přirozené emoce. Následně se mohou stát nejistými, bojácnými a nedůvěřivými. Prožitkové malování jim pomůže, s respektem k jejich svobodné vůli, vše potlačované svobodně projevit a prožít. Mají tak možnost bez podmínek zažít, že jsou v pořádku takové, jaké jsou.

Při tvoření budeme využívat různorodé výtvarné techniky. Prozkoumáme barvy, textury i tvary. A necháme vzniknout díla, která budou vyprávět osobité dětské příběhy.

K vyjádření využijeme též jednoduché pohybové hry. Na uvolnění a ztišení nám poslouží různorodé relaxační techniky. Používáním hudby a vizualizace podpoříme rozvoj kreativity a fantazie. A když bude hezky, půjdeme se inspirovat do přírody. Zapojíme zkrátka všechny smysly, které zprostředkují dětem maximální prožívání.

Maria Půrová

„Mám vystudované výtvarné Gymnázium Na Pražačce, učitelství na UK v Praze a arteterapii na Masarykově univerzitě v Brně. Čerpám z mnohaletých zkušeností z praxe na ZŠ, kde jsem vedla kroužky keramiky a prožitkového malování. Několik let jsem působila v DDM Praha 9, kde jsem v dětské skupině pečovala o malé předškoláky a lektorovala příměstské tábory. Momentálně pracuji na volné noze. Věnuji se dětským i dospělým klientům a vedení arte seminářů.“

 

 

 

 

Potřebujete více informací o tomto kurzu? Hanka vám ráda poradí:
hana.schovancova@domumraje.cz, +420 775 720 585.