Koordinátor
Ing. Klára Tománková
E-mail
klara.tomankova@domumraje.cz
Tel.

+420 602 707 317


Ekocentrum v Mumraji vzniklo v roce 2015. Chráníme, co máme rádi a co dobře známe. Učíme děti lásce k životnímu prostředí, zájmu a péči o ně. Horní Počernice – krajina domova.

Aktivity ekocentra – příroda, zážitek, podpora

Chceme vrátit ekologickou výchovu ven, do přírody. Spolupracujeme s pedagogy mateřských a základních škol v Horních Počernicích a okolí. Nabízíme programy pro školní třídy, které upravujeme podle potřeb vyučujících a žáků. Naše programy baví děti i učitele, rádi se k nám vracejí. Motivujeme pedagogy, aby se věnovali ekologické výchově. 

Ekologické výukové programy pro děti z mateřských a základních škol

Více informací a objednávky programů

Ing. Klára Tománková

Tel.: +420 602 707 317


Ekologické vzdělávání i mimo školu

Díky zapáleným kolegyním vznikla v roce 2021 trvalá interaktivní stezka „Děti ve svém živlu.“ Všechny aktivity, které mají děti za úkol na stanovištích splnit, jim představí slavný kocour Mikeš. Proto máte-li doma malé neposedy, co se nebojí vody, větru, bláta ani ohně, vezměte je na výlet do Hrusic.

EKOSTEZKA U PAMÁTNÍKU JOSEFA LADY V HRUSICÍCH

Napsali o nás

Děkujeme za přínosné materiály a především za celý program „Včely,“ který je moc hezky připravený. Dětem i nám se to velmi líbilo, vše bylo dětem hravou formou vysvětleno, krásně si to užily. Inspirovalo nás to i k dalším činnostem ve školce. Rádi využijeme i některý z vašich dalších programů.

Markéta Hrubčíková – učitelka MŠ Spojenců

Napsali o nás

„Chceme poděkovat rodinnému centru MUMRAJ, který pro nás naplánoval hned několik výukových eko-programů. Většinou probíhaly v přírodě a byly velmi pěkně propracovány, včetně názorných ukázek. Například u „Cesty mléka,“ neměly děti šanci nudit se. Kromě spousty informací si zkusily i dojení. I u „Včel“ to bylo pro děti zajímavé a poučné, někdo viděl včely zblízka poprvé.

Zuzana Kopsová – ZŠ Ratibořická

Video o Ekocentru

Ekocentrum v obrazech

Ekocentrum 2020  Ekocentrum 2019

Ekocentrum 2018   Ekomum 2017

Ekomum 2016

Ekocentrum Mumraj je podpořeno Hlavním městem Praha v rámci projektu Ekomum EVP 4 a městskou částí Praha 20. Za podporu děkujeme nadaci ČSOB Pomáhá regionům. Děkujeme.