Rizika dospívání a jak o nich s dětmi komunikovat

Kdy:
18. 10. 2018, od 19.00
Kde
Mumraj, Mezilesí 2058/6, Praha – Horní Počernice
Vstupné
100 Kč

Vypadají jako dospělí, proto od nich očekáváme dospělé chování – rozumné jednání, zodpovědnost, pevnou vůli. Vzhledem k dramatickému vývoji mozku v pubertě je však jejich chování nevyzpytatelné. Navíc jsou mnohem více ohroženi negativními vlivy prostředí než menší děti nebo dospělí. Nemůžeme tedy očekávat, že se jako dospělí budou chovat. Potřebují však, abychom s nimi jako s dospělými komunikovali: s respektem, s pochopením, s logickými argumenty.

Využijeme nejnovější poznatky neurovědy, budeme sdílení své zkušenosti a díky tomu „dospělou komunikaci“ se svými nedospělými dětmi lépe zvládnete. Společně budeme hledat cesty, jak s dětmi o dospívání mluvit, aby lépe rozuměly tomu, co se s nimi děje, a jaké dopady má jejich chování na učení a vývoj osobnosti.

Témata:

  • Potíže se spánkem v dospívání, dopady na efektivitu učení.
  • Dopady digitálních technologií (multitasking, sociální sítě atd.) na vývoj mozku v dospívání (závislosti, poruchy pozornosti atd.).
  • Dopady kouření, alkoholu, marihuany atd. na mozek dospívajících.
  • Rizika vzniku psychických poruch v dospívání (sebepoškozování, pokusy o sebevraždu, deprese, úzkosti, poruchy příjmu potravy atd.) a jak jim předcházet.

Lektorka: Mgr. Šárka Miková

Poradenská psycholožka, autorka a realizátorka dlouhodobých vzdělávacích programů pro školy, neziskové organizace a firmy, např. The Kellner FamilyFoundation (projekt Pomáháme školám k úspěchu), Člověk v tísni, Sdružení Tereza, ICT ČEZ, Dimension Data, Orbit, Citibank, Česká bankovní asociace, Česká asociace pojišťoven, Arval atd. Držitelka certifikátu „Certified Practitionerofthe MBTI Step 1 a Step 2“ a absolventka kursu  MMTIC (vydáno v The Center forApplications of Psychological Type, Gainesville, Florida, 2010). Autorka knihy Typologie osobnosti – využití ve výchově a vzdělávání (Portál 2010) a Školní hodnocení žáků a studentů (Portál 2007), www.teorietypu.cz, www.meagnosis.cz

 

Akce je podpořena v rámci projektu RC MUM jako vícegenerační dům, který je podpořen z dotačního programu Rodina Ministerstva práce a sociálních věcí. Za podporu projektu děkujeme také Hl. m. Praha a Městské části Praha – Horní Počernice.

Chcete být informováni o plánovaných aktivitách? Přihlaste se k našemu newsletteru:
(odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů)