Montessori sobota aneb Rodina spolu

Kdy:
7. 12. 2019, 9.30–11.30
Kde
Mumraj, Mezilesí 2058/6, Praha 9 – Horní Počernice
Vstupné
180 Kč

Dospělý doprovod zdarma.

Aktivity pro děti od 1,5 roku do 10 let. Jedna celá herna je věnovaná Montessori aktivitám pro zvídavé školáky 1. stupně.

Lektorky: Alena Velíšková, Daniela Križeková

Tuto sobotu se otevřou dveře Mumraje pro celou vaši rodinu. Budete si společně moci vyzkoušet aktivity ze všech oblastí Montessori vzdělávacího systému. Ve dvou hernách se představí pomůcky praktického života, smyslové a kosmické výchovy, jazyka i matematiky. V dílně se bude tvořit vše, co spadá pod termín výtvarná výchova a specialitou budou vodní aktivity. Poslední místnost, kuchyňka, bude jak jinak, než zasvěcena umu kuchařskému a pekařskému. Pokud budete vy či vaše děti unavené, naleznete zde i hernu vhodnou k občerstvení a odpočinku.

Níže něco málo z teorie:

Základním kamenem pedagogického směru vytvořeného Marií Montessori (1870-1952) je přesvědčení, že dítě potřebuje svobodu a volbu v činnostech, které zajišťují jeho zdravý vývoj a rozvíjejí jeho osobnost. Ono samo určuje, kdy, kde a čemu se bude věnovat; zároveň ovšem za svá rozhodnutí přejímá zodpovědnost. Úkolem učitele (či rodiče) je rozpoznat senzitivní období v životě dítěte a nabízet mu příslušné aktivity, podporovat jeho činorodost a tvořivost.

Podívejte se na fotky z  předešlých Montessori sobot

Aktivita je podpořena v rámci projektu Mumraj je vícegenerační dům, který je podpořen z dotačního programu Rodina Ministerstva práce a sociálních věcí. Za podporu projektu děkujeme také Hl. m. Praha a Městské části Praha – Horní Počernice.

Chcete být informováni o plánovaných aktivitách? Přihlaste se k našemu newsletteru:
(odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů)