Dračky – voskohraní – ZRUŠENO

Kdy:
10. 3. 2021, 19.00–22.00
Kde
Mumraj, Mezilesí 2058/6, Praha 9 – Horní Počernice

Dračky jsou pravidelná večerní sousedská setkávání pro všechny, kteří se chtějí naučit nové řemeslné techniky a přitom si odpočinout, poklábosit a poznat nové lidi. Dílny budou probíhat jednou měsíčně a na každém kurzu spolu vždy objevíme jinou rukodělnou techniku.

3. VEČER – VOSKOHRANÍ

  • Tentokrát se seznámíme s výrobky z vosku voskované ubrousky, balzám na rty a možná i přírodní plovoucí svíčky. 
  • Vytvoříte si s námi ekologické a 100% přírodní ubrousky pro vaše svačinky, balení bochníků a jiných potravin. Voskované ubrousky nám nahradí potravinářskou fólii či mikrotenový sáček a jsou opakovatelně použitelné. Společně si projdeme celým procesem jejich tvorby a budete si moci vybrat z několika dekorů. 
  • Včelí vosk užijeme ještě v druhé části večera, kdy si společně umícháme speciální edici balzámu na rty a pokud vosk zbude, vyrobíme si i svíčky.
  • Na kurzu dostanete veškerý nutný materiál pro výrobu. S sebou si domů odnesete alespoň 3 kusy voskovaných ubrousků, balení balzámu na rty a svíčku.

Dračky jsou kreativní forma setkávání, jejich obsah neurčují lektorky, ale účastníci. Proto pokud máte už nyní v hledáčku rukodělnou techniku, kterou byste se rádi naučili, dejte nám vědět na FB stránku Dračky. Pokud naopak vládnete technice, kterou máte chuť naučit počernické sousedy, napište nám též.

Lektorky: Šárka Hastrmanová a Dana Skalická

O DRAČKÁCH A LEKTORKÁCH:

Idea sousedských rukodělných dílen, kde se nejen tvoří, ale i klábosí, zpívá a je veselo, se vylíhla v hlavách dvou počernických sousedek Dany Skalické (grafička) a Šárky Hastrmanové (socioložka a produkční). Naším hlavním záměrem je otevřít pravidelné tvořící sedánky i pro více zájemců za hranicemi našich domovů. Proto i název Dračky, který má odkazovat k tradici sousedského draní peří. Co budeme objevovat, chceme nechat na skupině účastníků a nebudeme váhat pozvat prvotřídní lektory.

Sledujte nás na Facebooku Dračky.

Chcete být informováni o plánovaných aktivitách? Přihlaste se k našemu newsletteru:
(odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů)