Dračky – dekorování keramiky a skla – ZRUŠENO

Kdy:
3. 2. 2021, 19.00–22.00
Kde
Mumraj, Mezilesí 2058/6, Praha 9 – Horní Počernice
Vstupné
370 Kč

Dračky jsou nové rukodělné dílny pro dospělé. Jde o pravidelná večerní sousedská setkání pro všechny, kteří se chtějí naučit nové řemeslné techniky a přitom si odpočinout, poklábosit a poznat nové lidi. 

2. VEČER – DEKOROVÁNÍ KERAMIKY A SKLA

  • V únorovém kurzu se budeme společně věnovat dekorování keramiky a skla. Talíře, hrnečky, skleničky nebo mísy proměníme v originální kousky nebo rovnou celou designovou řadu a starému nádobí dodáme nový osobitý vzhled. 
  • V druhé části kurzu vyzkoušíme leptání skla (neboli matování), kdy se touto technikou leptaný motiv zneprůhlední. My vyzkoušíme pozitivní nebo negativní přenos ornamentu na skleničku či jinou skleněnou nádobu. 
  • Účastníci si domů odnesou dva malované keramické výrobky a jeden leptem zdobený skleněný výrobek.
  • Nezapomeňte si přinést dobrou náladu a pokud chcete, tak i vlastní výrobky (porcelán, glazovanou keramiku nebo sklo), které byste si rádi ozdobili. 
  • Veškerý materiál pro malování keramiky a leptání skla je zahrnut v ceně kurzu. 
  • Současně bude připraveno i omezené množství keramických talířů, hrnků, skleniček z hornopočernického
    re-use centra. 

Dílny Draček budou probíhat jednou měsíčně a na každém setkání se seznámíme s jinou rukodělnou technikou. Jejich obsah však neurčují pouze lektorky, ale i účastníci. Proto pokud máte už nyní v hledáčku techniku, kterou byste se rádi naučili, dejte nám vědět na FB stránku Dračky. Pokud naopak vládnete technice, kterou máte chuť naučit své počernické sousedy, napište nám tamtéž.

Lektorky: Šárka Hastrmanová a Dana Skalická

O DRAČKÁCH A LEKTORKÁCH:

Idea sousedských rukodělných dílen, kde se nejen tvoří, ale i klábosí, zpívá a je veselo, se vylíhla v hlavách dvou počernických sousedek Dany Skalické (grafička) a Šárky Hastrmanové (socioložka a produkční). Naším hlavním záměrem je otevřít pravidelné tvořící sedánky i pro více zájemců za hranicemi našich domovů. Proto i název Dračky, který má odkazovat k tradici sousedského draní peří. Co budeme objevovat, chceme nechat na skupině účastníků a nebudeme váhat pozvat prvotřídní lektory.

Sledujte nás na Facebooku Dračky.

Chcete být informováni o plánovaných aktivitách? Přihlaste se k našemu newsletteru:
(odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů)