Tým z Horních Počernic v partnerském městě Brunsbuttel

Pracovní stáž a bahenní olympiáda.
Letos jsme sestavili pestrou komunitní výpravu. Pro inspiraci a za účastí v bahenní olympiádě se vydala Barbora Zálohová a Hana Salačová z Mumraje, Lenka Tomsová ze Zdravé městské části, Růženka Beránková ze Chvalského zámku a Gabriela Selinger z Azylového domu.
Na cestě jsme strávili 4 dny, těšili se z milého uvítání na radnici, poznali mnoho komunitních projektů, kulturní centrum, integrační centrum a klub pro děti a mládež. Samozřejmost s jakou lidé v Brunsbuttelu na mnoha místech dobrovolně pomáhají nás uchvátila. Dodalo nám to mnoho sil do dalších společných akcí.
Účastnili jsme se jako tým „Mischung of Počernice“ v selských krojích Bahenní olympiády, jejíž výtěžek je věnován na poradenské centrum pro nemocné rakovinou ve městě Brunsbuttel. Špinavý sport pro čistou věc: letos se na provoz poradny vybralo rekordních 47.000 EUR!

„Protihráčem nám by tým Wattprincezny, smíšený to tým mocných mužů a vysokých šlachatých žen se v počtu asi 15 lidí snad po minutě střídali. Snažili jsme se pálit z dálky ale ten namalovanej dvoumetrovej kolohnát v bráně s růžovou sukýnkou a korunkou na škebli to dycky vychytal…. Lenka v bráně byla proklatě statečná. Já s Hankou jsme v útočném pásmu jednou málem parádně vyhráli míč, ale seběhli se sukýnky a já v čirém zoufalství začala tu princeznovskou šlachatou rozhlednu lechtat. Nepomohlo to. Nasázeli nám neuvěřitelnech 10 golů a šli si pro zlatou… Ale my stejně vyhráli, úplně nejvíc jsme se pobavili!“, líčí urputný bahenní zápas šéfka zájezdu Bára.

Děkujeme účastníkům výpravy za jejich účast v nabitém programu a dárky pro německé partnery, děkujeme německým přátelům, děkujeme panu Richardu Stárovi za podporu.
O své zkušenosti z pracovní části se s vámi podělíme po prázdninách v Komunitním centru Knihovna.

Přivítání hornopočernického týmu na radnici Brunsbuttelu.
Slavnostní nástup týmu před tím, než jsme se vrhli do bahna na souboj v házené.

Po zápase. Skoro jsme vyhráli – jako každý rok 🙂