Trénování paměti (nejen) pro seniory

Kdy:
15. 1. 2020, 17.00–18.30
Kde
Mumraj, Mezilesí 2058/6, Praha 9 – Horní Počernice
Vstupné
zdarma

ZÁPISY na kurz: zapište se u Zuzky: zuzana.dubova@domumraje.cz, +420 775 720 587

Kdy: 10 setkání / 1x za 14 dní, středy 17.00–18.30

Pro koho: cca 10 účastníků nejen 60+

Cena: zdarma

Lektorka: Danuše Štaflová (trenér paměti 2. stupně)

Paměť je náš život, smysl a příběh našeho bytí. Paměť a její funkce patří mezi složitý komplex dějů a procesů. Je součástí každého z nás, našeho citového života, inteligence i identity. Proto stojí za to naši paměť posilovat a trénovat.

Mozkové buňky se sice neobnovují, ale můžeme posilovat jejich spoje, či vytvářet spoje nové. Pomocí různých paměťových metod a tréninku paměti, můžeme úspěšně dopomoci naší paměti a našemu mozku zůstat i nadále čilým a funkčním.

Využíváme náš mozek jen velmi omezeně, protože opakujeme dost často stále stejné činnosti. Každý z nás, si možná občas povzdechne, že už to s tou pamětí není tak dobré. Přijímání vědomostí i jejich vybavování je již pomalejší, ale tomu se dá odpomoci.

Je velmi vhodné se začít zabývat i jinými činnostmi, a právě náš trénink paměti vám může toto nabídnou. V příjemné a přátelské atmosféře, bez zkoušení, nervů a srovnávání schopností s ostatními členy skupinky se naučíte postupy a triky, jak zvětšit kapacitu své paměti.

Formou zábavnou a hravou se seznámíme s řadou paměťových metod, které využijete i v běžném životě. Možná budete nejednou odcházet s pocitem vnitřního uspokojení. A k tomu všemu poznáte pár stejně naladěných lidí.


Aktivita je podpořena v rámci projektu Mumraj je vícegenerační dům, který je
podpořen z dotačního programu Rodina Ministerstva práce a sociálních věcí.
Za podporu projektu děkujeme také Hl. m. Praha a MČ Praha – Horní Počernice.

Chcete být informováni o plánovaných aktivitách? Přihlaste se k našemu newsletteru:
(odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů)